Sterowniki pogodowe


CZUJNIKI TEMPERATURY DANFOSS

Czujniki temperatury Danfoss są urządzeniami dwuprzewodowymi; wszystkie połączenia są zamienne. Czujnik powierzchniowy typu ESM-11 ma sprężynową powierzchnię kontaktową, która zapewnia odpowiednią wymianę ciepła w rurach wszystkich dymensji. Czujnik podstawowy zawiera element platynowy o charakterystyce zgodnej z normą EN 60751.  

Typ   
Przeznaczenie
ESMT
ESM-10
ESM-11
ESMB-12
ESMC
ESMU-100
ESMU-250
ESMU-100
ESMU-25
Czujnik temp. zewnętrznej
Czujnik pokojowy
Czujnik powierzchniowy
Czujnik uniwersalny
Czujnik powierzchniowy
Czujnik zanurzeniowy 100 mm, miedziany
Czujnik zanurzeniowy 250 mm, miedziany
Czujnik zanurzeniowy 100 mm, ze stali nierdzewnej
Czujnik zanurzeniowy 250 mm, ze stali nierdzewnej

 

 

           


Danfoss ECA30 31

Panele zdalnego sterowania ECA 30 i ECA 31 służą do regulacji temperatury w pomieszczeniu z możliwością narzucenia nastaw wymaganej temperatur regulatorowi ECL Comfort 210. Regulator jest wyposażony w podświetlany wyświetlacz. Panele zdalnego sterowania są podłączane do regulatorów ECL Comfort przy użyciu 2 skrętek dwużyłowych służących do komunikacji i zasilania (poprzez szynę komunikacyjną ECL 485).


Danfoss ECL110

ECL Comfort 110 jest uniweraslnym regulatorem 1-obiegowym stosowanym w węzłach cieplnych, układach ciepłowniczych oraz kotłowych. Jest to regulator elektroniczny do regulacji:
• pogodowej (ogrzewanie)
• stałotemperaturowej (przygotowanie c.w.u., itp.)
Regulator jest przygotowany do nowych aplikacji
poprzez kartę chip i interfejs komunikacji. ECL comfort 110 zaprojektowano w sposób maksymalnie ułatwiający instalację: jeden kabel,jedna wtyczka. Wyposażony jest w podświetlany wyświetlacz użytkowy. Wyświetlane symbole graficzne i tekstowe na wyświetlaczu umożliwiają szybki przegląd danych.


Danfoss ECL210

ECL Comfort 210 jest to elektroniczny regulator temperatury z regulacją pogodową z rodziny regulatorów ECL Comfort, mający zastosowanie w układach ciepłowniczych, centralnego ogrzewania oraz chłodzenia. Energię można oszczędzać przez
regulację temperatury zasilania w systemach grzewczych oraz chłodniczych. Umożliwia sterowanie maksymalnie 3 obiegami. W funkcji pogodowej regulacji temperatury w regulatorach ECL Comfort mierzona jest temperatura zewnętrzna i odpowiednio dostosowywana do niej temperatura zasilania systemu grzewczego. System grzewczy regulowany przy użyciu funkcji pogodowej regulacji temperatury zwiększa poziom komfortu i oszczędza energię. Przy użyciu klucza aplikacji ECL w regulatorze ECL Comfort 210 konfiurowana jest wybrana aplikacja.


Danfoss ECL310

ECL Comfort 310 jest to elektroniczny regulator temperatury z regulacją pogodową z rodziny regulatorów ECL Comfort mający zastosowanie w układach ciepłowniczych, centralnego ogrzewania oraz chłodzenia. Energię można oszczędzać przez regulację temperatury zasilania w układach ogrzewania oraz chłodzenia. Umożliwia sterowanie maksymalnie 4 obiegami. W funkcji pogodowej regulacji temperatury w regulatorach ECL Comfort mierzona jest temperatura zewnętrzna i odpowiednio do niej dostosowywana temperatura zasilania instalacji ogrzewania. Układ grzewczy regulowany przy użyciu pogodowej regulacji temperatury zwiększa poziom komfortu i oszczędza energię. Wybrana aplikacja jest konfigurowana w regulatorze ECL Comfort 310 przy użyciu klucza aplikacji.


Danfoss ST-1 ST-2

Termostaty zabezpieczające Danfoss ST-1 oraz ST-2 mogą być stosowane w wymagających szczególnego zabezpieczenia systemach ciepłowniczych przyłączonych pośrednio lub bezpośrednio.


ST-1 ma wbudowany termostat (TR) oraz czujnik bezpieczeństwa (STW) z funkcją automatycznego ponownego włączenia.

ST-2 ma wbudowany termostat (TR) z automatyką ponownego włączenia oraz ogranicznik (STB) z ręczną obsługą.